Bir film düşünün, sinemada izlemeye gidiyorsunuz ve 15 dakikalık araya 15 gün sonra giriyorsunuz... Kulağa oldukça saçma ve acayip geliyor değil mi? Lakin İsveçli yönetmen andres weberg'in filmi ''ambiance'', tam da bu duruma uyan bir film.

''Ambiance'' filmminin süresi tam 720 saat. Yani güne vuracak olursak 30 gün! İşte bu 30 günlük filmden tamı tamına 7 saat 20 dakikalık bir fragman gelmiş durumda.

Sinema sektöründe 20 yıllık kariyeri boyunca 500'den fazla film çekmiş ve bu deneysel filmi ile adını ''dünyanın en uzun filminin yönetmeni'' olarak tarihe yazdıracak olan Weberg, filmini Ingmar Bergman'ın 1957'de yaptığı The Seventh Seal'dan esinlenerek yapmakta.

Zaten gelen 7 saatlik fragman da, Bergman'ın filmindeki satranç sahnesinin çekildiği plajda, aynı konu üzerinde geçmekte.

Filmden benzer şekilde ilk uzun fragman 2014 yılında gelmişti. O zaman gelen fragman 72 dakikaydı. Bu fragman 7 saat 20 dakika. 2018 yılında gelecek son fragman ise tam 72 saat olacak.2020 yılının son gününde ise Ambiance dünya genelinde vizyona girecek.

Kaynak : Webtekno

Server
Seçiniz...
Takımı
Galatasaray
Sinemada nasıl gösterime sunulacağını gerçekten çok merak ettim :think:

ruro

るろうに
Takımı
Besiktas
Yazık günah arkadaş bu kadar uzun filmi sen dizi diye ver daha iyi

Takımı
Galatasaray
millet nelerle uğraşıyor ya ben uzun olmasın diye 2 saat film izlemiyorum abv Andres Weberg 2020ye kadar yaşayacak mısın bakalım

Yukarı Alt